Sernik na zimno z malinami.

Zanim zaczniemy zrzucać zbędne poświąteczne kalorie, proponuję pyszny sernik z malinami. Idealnie pasuje do pysznej porannej, popołudniowej i wieczornej kawy.

Składniki
1 opakowanie herbatników około 230 g
100 g masła (roztopić)
4 łyżki cukru pudru
500 g serka mascarpone
3 czubate łyżeczki żelatyny
300 ml śmietany kremówki 30 lub 36% mocno schłodzonej
500 g malin (świeże lub mrożone)
1 galaretka (czerwona)

To co lubie gotuje - Sernik na zimno z malinami.

To co lubie gotuje – Sernik na zimno z malinami.

Żelatynę namaczamy w kilku łyżkach zimnej wody. Galaretkę rozpuszczamy w 300 ml gorącej wody. Tortownicę 23-24 cm smarujemy masłem i wykładamy przezroczystą folią. Ciastka miksujemy w malakserze lub rozdrabniamy w dowolny sposób, mieszamy z masłem i wykładamy spód formy. Mocno ugniatamy dłonią i wstawiamy do lodówki. Żelatynę zalewamy ¼ szklanki gorącej wody i dokładnie mieszamy do czasu aż się rozpuści. Ubijamy śmietanę a pod koniec ubijania dodajemy cukier puder i ubijamy na sztywno, stopniowo dodajemy serek mascarpone i ubijamy do czasu aż składniki się połączą. Na końcu dodajemy rozpuszczoną, przestudzoną żelatynę, miksujemy, dodajemy garść malin i szybko mieszamy. Wykładamy do tortownicy i w miarę możliwości wyrównujemy, na wierzch wysypujemy pozostałe owoce i zalewamy tężejącą galaretkę. Wstawiamy do lodówki i zostawiamy minimum na 2 – 3 h.


Dodaj komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Wszelkie prawa autorskie zastrzezone © to co lubie gotuje i polecam

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram
LinkedIn
Google+
http://to-co-lubie-gotuje.pl/sernik-na-zimno-z-malinami">