Faworki – Chrust

Karnawał wciąż trwa, a w karnawale poza pączkami nie może zabraknąć faworków (chrustu). Podaję Wam przepis, który zawsze się sprawdza.

Faworki_chrust_To_co_lubie_gotuje_i_polecam

Faworki_chrust_To_co_lubie_gotuje_i_polecam

Składniki:
20 dag mąki
3-4 łyżki gęstej, dobrej śmietany (22% lub 30%)
3 żółtka
szczypta soli
łyżka spirytusu
0,5 łyżeczki proszku do pieczenia
50 dag tłuszczu do smażenia (olej lub smalec)
cukier puder do posypania

Mąkę przesiewamy razem z proszkiem do pieczenia dodajemy żółtka, spirytus, śmietanę i sól. Dokładnie wyrabiamy, aż powstanie gładkie, elastyczne ciasto.

Zawijamy ciasto w folię spożywczą i wkładamy na godzinę do lodówki. Ciasto wałkujemy na grubość 2 mm, (starajmy się jak najmniej podsypywać mąką) wykrawamy paski o szerokości 2-3 cm, długości 10 cm. Nacinamy wzdłuż po środku, przewijamy. Smażymy na złoty kolor. Osączamy na ręczniku papierowym i wystudzone posypujemy cukrem pudrem.

Z tego samego ciasta możemy zrobić róże karnawałowe. Wykrawamy wtedy po 3 koła różnej średnicy, brzegi nacinamy w kilku miejscach. Sklejamy je po środku smarując odrobiną białka, smażymy . Wystudzone posypujemy cukrem pudrem, a w środek wkładamy np. kandyzowane wiśnie.

Faworki_chrust_To_co_lubie_gotuje_i_polecam

Faworki_chrust_To_co_lubie_gotuje_i_polecam


Dodaj komentarz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Wszelkie prawa autorskie zastrzezone © to co lubie gotuje i polecam

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook
Instagram
LinkedIn
Google+
http://to-co-lubie-gotuje.pl/faworki-chrust">